fot. KPP Kolno
StoryEditorWYPADKI

21-latek wpadł motocyklem w ciągnik. Teraz dopiero będzie mieć kłopoty

25.05.2023., 08:30h
22 maja policjanci z Kolna (woj. podlaskie) obsługiwali zdarzenie drogowe z udziałem ciągnika rolniczego oraz motocykla. Na szczęście dla kierującego jednośladem, zdarzenie nie było dramatyczne w skutkach, chociaż z drugiej strony patrząc…

Kolno. Motocykl wjechał w ciągnik rolniczy

Do zderzenie pojazdów doszło około godziny 20. Policja została powiadomiono o tym, że w bok ciągnika rolniczego uderzył motocykl. Patrol, który został wysłany na miejsce potwierdził ten fakt i zaczął ustalać okoliczności. Te po sprawdzeniu trzeźwości uczestników kolizji bardzo szybko wyszły na jaw.

Traktorzysta by trzeźwy, motocyklista pod wpływem alkoholu

Badanie trzeźwości kierującego ciągnikiem rolniczym nie wykazało odchyleń od normy, ale tego samego nie można było powiedzieć o kierującym jednośladem. - Badanie alkomatem wykazało, że kierowca motocykla miał 1,5 promila alkoholu w organizmie – mówi sierż. Ewa Zabłocka z policji w Kolnie.

Alkohol buzujący we krwi motocyklisty to nie wszystko, co miał on na sumieniu. 21-latek poruszał się motocyklem na aktywnym zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sądowy zakaz obowiązuje do 2029 roku.

- Ponadto okazało się, że motocykl jest niezarejestrowany i niedopuszczony do ruchu. Zgodnie z kodeksem karnym za te przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Mieszkaniec powiatu kolneńskiego odpowie też za spowodowanie kolizji – dodaje Zabłocka.

Michał Czubak

Fot. KPP Kolno

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
12. kwiecień 2024 03:03