Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholufot. KPP Łask
StoryEditorwypadki

22-latek w Golfie wjechał w garaż. Zniszczył "Malucha" i Ursusa

14.05.2024., 08:30h
W nocy, 10 maja 2024 roku, na ulicy Wieluńskiej w Widawie (woj. łódzkie) doszło do zdarzenia drogowego, w którym ucierpiały dwie osoby. Samochód osobowy wjechał w budynek gospodarczy.

Łask. Osobówka zdemolowała garaż

Około godziny 1:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łasku otrzymał zgłoszenie o nietypowym wypadku drogowym, w którym kierowca pojazdu osobowego stracił panowanie nad autem i wjechał w budynek gospodarczy.

Na miejscu zdarzenia pracujący policjanci ustalili, że kierujący volkswagenem, 22-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, co doprowadziło do utraty kontroli nad pojazdem na łuku drogi.

Uszkodzony Ursus

Kierowca volkswagena, wjeżdżając w budynek garażowy, spowodował dodatkowe szkody materialne, uszkadzając pojazd marki Fiat 126p oraz ciągnik rolniczy znajdujące się wewnątrz.

Kierowca był pijany i jechał "na zakazie"

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że kierowca był objęty sądowym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

image
wypadek

Dramat na Mazurach. Ciągnik zmiażdżył rolnika. 64-latek zginął

- Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 3 lata. Natomiast za złamanie sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów można trafić za kratki nawet na 5 lat - przekazuje asp. szt. Anna Piechota z policji w Łasku.

Michał Czubak

fot. KPP Łask

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 04:48