fot. arch. policja.pl
StoryEditorPOLICJA

27-latek ukradł z pola dwa pługi. Wywiózł je ładowarką. Ją też ukradł

13.11.2023., 08:30h
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach skutecznie zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży dwóch pługów w Palowicach (woj. śląskie)

Rybnik. Dwa pługi na polu skusiły 27-latka

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali sprawcę kradzieży koparko-ładowarki oraz 2 pługów ciągnikowych. Złodziejem okazał się 27-letni mężczyzna. Sprawca, poruszając się skradzioną koparko-ładowarką, został zauważony przez policję, która niezwłocznie podjęła działania w celu jego zatrzymania. Złodziej nie chciał tanio skóry sprzedać i uciekał przed mundurowymi.

Nie na długo. Wpadł i został zatrzymany.

Gdy został zatrzymany, mundurowi znaleźli przy nim narkotyki. Dodatkowo w trakcie wykonywanych czynności policjanci odkryli, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Pługi wróciły do właściciela, a sprawca trafi za kraty

W trakcie czynności, nieopodal miejsca zatrzymania 27-latka, policjanci znaleźli dwa pługi. Pochodziły one z kradzieży. Zostały zabezpieczone, a następnie zwrócone prawowitym właścicielom.

Jak ustalili policjanci, zatrzymany mężczyzna najpierw dokonał kradzieży koparko-ładowarki w Knurowie, a następnie używając tego pojazdu, dokonał kradzieży dwóch pługów w Palowicach.

Teraz jego przypadkiem zajmie się sąd.

Michał Czubak

fot. ilustrujące/arch. policja.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 17:42