fot. KPP Janów Lubelski
StoryEditorWYPADKI

31-latek wbił się ciągnikiem w ciężarówkę i... uciekł

28.04.2023., 12:30h
Zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzył się ciągnikiem rolniczym z ciężarówką, a następnie na piechotę zbiegł z miejsca zdarzenia. Traktorzysta został zatrzymany i okazało się, dlaczego uciekał.

Janów Lubelski. Zderzenie ciągnika rolniczego z ciężarówką w Chrzanowie Drugim

W Chrzanowie Drugim (woj. lubelskie) miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem ciągnika rolniczego. Traktor zderzył się z ciężarówką. Nikomu nic się nie stało, ale zachowanie kierującego ciągnikiem rolniczym było nieracjonalne. Kierujący traktorem, po tym jak zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w ciężarówkę, wysiadł z traktora i zaczął uciekać na piechotę. – Z relacji świadków wynikało, że był pijany – komentuje sprawę aspirant sztabowy Faustyna Łazur z KPP w Janowie Lubelskim.

Dlaczego traktorzysta uciekał? Bo był pijany, jak bania!

Gdy policjanci odnaleźli traktorzystę wszystko się wyjaśniło, dlaczego podjął się ucieczki z miejsca zdarzenia. - W chwili zatrzymania 31-latek miał w wydychanym powietrzu blisko 3 promile alkoholu. Jak ustalili policjanci posiadał on również cofnięte uprawnienia do kierowania – wyjaśnia Łazur.

Kierowca ciągnika rolniczego został zatrzymany. Stanie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Michał Czubak
Fot, KPP Janów Lubelski

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
01. grudzień 2023 16:40