fot. ilustrujące/arch. policja.plfot. arch. policja.pl
StoryEditorPOLICJA

32-latek zdemolował ciągnikiem kilka samochodów. Słono za to zapłaci

02.10.2023., 11:30h
Słono zapłaci kierujący ciągnikiem rolniczym, który zdemolował ciągnikiem rolniczym kilka aut na jednym z parkingów. Później okazało się, że był pijany.

Braniewo. Pijacki rajd ciągnikiem zakończony zatrzymaniem

Chyba niewiele myślał 32-letni traktorzysta, który po kilku głębszych wsiadł do cięgnika rolniczego we Fromborku (woj. warmińsko-mazurskie). Swoją pijacką jazdę zakończył na jednym z parkingów, gdzie uszkodził co najmniej trzy zaparkowane pojazdy.

Wg relacji świadków, na którą powołuje się lokalny portal portalbraniewo.pl „mężczyzna zahaczył o jeden z samochodów, a następnie przeciągnął go, niszcząc kolejne auta.”.

32-latek trafi przed oblicze sądu

Kierujący ciągnikiem rolniczym, nie od razu, ale ostatecznie został zatrzymany przez policję. W chwili zatrzymania był pijany. Został doprowadzony do policyjnej izby zatrzymań, a po wytrzeźwieniu prowadzone były z nim czynności wyjaśniające. 32-latkowi grozi dotkliwa kara.  Za jazdę w stanie nietrzeźwości, może grozić: kara więzienia, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi od 1 roku do 15 lat, kara pieniężna od 5000 zł do 60 000 zł (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej), 15 punktów karnych.

Michał Czubak

fot. ilustrujące/arch. policja.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. listopad 2023 13:59