fot. Polskie Wydawnictwo Rolnicze
StoryEditorKRADZIEŻ

45-latek ukradł rolnikowi 3 tony cebuli.... ROWEREM!

02.08.2023., 10:30h
„Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka”. Tylko w tym przypadku ziarnikiem okazała się być cebula, którą systematycznie 45-letni rowerzysta podkradał. Uzbierało się tego tyle, że braki w cebuli liczone były w tonach.

Mogilno. 45-latek systematycznie kradł cebulę z pola. Uzbierało się jej grubo ponad 3 tony!

45-letni mieszkaniec powiatu słupeckiego przez okres od początku lipca systematycznie dokonywał kradzieży cebuli. W ciągu ostatnich kilku tygodni, wykorzystując rower jako środek transportu, skradł z pola ogółem aż 3 tony cebuli, o łącznej wartości wynoszącej 4 tysiące złotych.

Złodziej wpadł, bo został przyłapany na gorącym uczynku. - Jego passę przerwał 56-letni właściciel pola, który w środę (26.07.2023) nakrył go na gorącym uczynku, jak napełniał worki cebulą - podaje aspirant sztabowy Tomasz Bartecki z Policji w Mogilnie (woj. kujawsko-pomorskie).

Wystraszony złodziej porzucił łup i ukrył się w lesie

Złodziej cebuli, na widok właściciela ograbianego pola, porzucił worki z cebulą, zostawił rower i zaczął uciekać w kierunku pobliskiego lasu.

Policjanci po wysłuchaniu zgłaszającego przyjęli od niego na protokół zawiadomienie o przestępstwie i wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Następnie pojechali zatrzymać sprawcę. 45-latek został doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

Michał Czubak
​fot. arch. red.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
21. lipiec 2024 07:08