fot. KPP Siemiatycze
StoryEditorpolicja

48-latek wjechał ciągnikiem do rowu i zasnął. Śpiącego królewicza obudził policjant

01.03.2024., 15:30h
Policjanci z Siemiatycz zatrzymali nietrzeźwego kierowcę ciągnika rolniczego, który zjechał do przydrożnego rowu w okolicach Olchowicz.

Siemiatycze. "Śpiący królewicz" w ciągniku rolniczym

Zgłoszenie dotyczące kierowcy ciągnika rolniczego wpłynęło do siemiatyckiej policji. Zgłaszający przekazał o zjechaniu pojazdu do rowu, w którym za kierownicą śpi mężczyzna. Po przybyciu na miejsce, policjanci obudzili śpiącego 48-latka i poddali go badaniu alkomatem. Wyniki wykazały ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Sprawdzając dane w systemach policyjnych, funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Rolnik dospał w policyjnej celi, a ciągnik trafił na parking

Zatrzymany mieszkaniec powiatu siemiatyckiego został przewieziony do policyjnego aresztu, a jego ciągnik trafił na strzeżony parking.

Po wytrzeźwieniu, 48-latek usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości w warunkach recydywy, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. Drugi zarzut dotyczył złamania zakazu sądowego o cofnięciu uprawnień do kierowania, co może skutkować karą pozbawienia wolności do 2 lat. Ostatecznie, mężczyzna odpowie przed sądem.

Michał Czubak

fot. KPP Siemiatycze

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. kwiecień 2024 13:30