fot. KPP Bielsk Podlaski
StoryEditorPOLICJA

49-latek oszukiwał rolników: skupował od nich zboże i nie zapłacił. Jaka kara mu grozi?

11.11.2023., 18:00h
Mieszkańcowi województwa pomorskiego grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat za oszustwa, których dopuścił się wobec rolników.

Iława. 49-latek oszukiwał rolników

Mężczyzna skupował od rolników zboże, nie honorując przy tym umów i nie regulując należności. Ostateczne straty ofiar oszusta oszacowano na ponad 30 tysięcy złotych. Teraz 49-latek będzie musiał odpowiedzieć za swoje działania przed sądem.

Prezes i udziałowiec zatrzymany

Policjanci z Iławy (woj. warmińsko-mazurskie), działający w ramach wydziału kryminalnego, zidentyfikowali sprawcę, który oszukiwał mieszkańców powiatu iławskiego. Proces śledztwa obejmował gromadzenie informacji oraz przesłuchania świadków, co przyczyniło się do zlokalizowania podejrzanego. W trakcie działań dochodzeniowych ujawniono, że sprawca, będący udziałowcem i prezesem kilku firm, skupował zboże od rolników, jednak nie wywiązywał się z umów, nie regulując płatności za dostarczone produkty rolnicze.

Rolnicy stracili około 30 tys. zł

Pokrzywdzeni w rezultacie ponieśli straty przekraczające 30 tysięcy złotych. Zebrane dowody pozwoliły na postawienie zarzutów 49-latkowi. Teraz będzie on zobowiązany wyjaśnić swoje postępowanie przed sądem. Oprócz naprawienia szkody 49-latek może trafić także do więzienia na 8 długich lat.

Michał Czubak

fot. ilustrujące/arch. policja.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 07:36