fot. ilustrujące/arch. red.
StoryEditorPOLICJA

57-latek zgłosił policji kradzież ciągnika... na festynie. Teraz grozi mu 5 lat więzienia

22.09.2023., 12:30h
Pijany rolnik zapomniał, że przyjechał na festyn traktorem. Następnie oskarżył swoją rodzinę o ukrycie pojazdu, zgłosił kradzież ciągnika, a potem kontynuował jazdę po wiosce.

Lipno. Zgłosił kradzież Ursusa, której nie było

W poniedziałek rano, 18 września, dyżurny lipskiej policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży ciągnika rolniczego. Policjanci pojechali na miejsce zgłoszenia, ale zgłaszającego tam nie znaleźli. Wywiad pośród członków rodziny zgłaszającego, pozwolił ustalić fakt, że dzień wcześniej 57-latek pojechał na festyn właśnie rzekomo skradzionym traktorem. Gdy wrócił do domu w stanie nietrzeźwości, oskarżył swoich domowników o ukrycie przed nim pojazdu.

Traktor się znalazł… w innej miejscowości

Policjanci dowiedzieli się, że traktor zostawił u jednego ze swoich znajomych w pobliskiej miejscowości i przekazali tę informację właścicielowi pojazdu telefonicznie. Niedługo po tym „skradziony” ciągnik został zauważony na drodze we wsi. Kierował nim zgłaszający kradzież.

Policjanci skontrolowali ciągnik rolniczy. Za kierownicą pijany rolnik

Policjanci zauważyli pojazd na drodze. Ciągnik poruszał się od lewa do prawa. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli okazało się, że kierował nim 57-letni właściciel, który miał ponad 3,5 promila alkoholu we krwi. Poza tym traktor nie posiadał aktualnych badań technicznych. Po sprawdzeniu danych kierującego w bazie policyjnej okazało się, że mężczyzna ma także orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Powtórka z rozrywki, ale liczba promili większa

Następnego dnia ten sam rolnik znów został zatrzymany do kontroli drogowej i znów w tym samym ciągniku rolniczym. Niemal wszystko się zgadzało, poza tym, że był jeszcze bardziej pijany. Tym razem alkomat wskazał blisko 4 promile alkoholu.

Teraz los tego traktorzysty zostanie zdecydowany przez sąd. Naruszenie sądowego zakazu to przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat. Mężczyzna będzie również odpowiadać za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Michał Czubak

fot. ilustrujące/arch. red.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. listopad 2023 14:28