Paweł Mikos
StoryEditorwypadek na proteście

Bus potrącił rolnika podczas strajku! „Wjechał na mnie celowo”

21.03.2024., 08:30h
Kierowca dostawczego busa, próbując ominąć blokadę protestujących rolników w Łęczycy (woj. łódzkie), potrącił jednego z uczestników strajku.

Łęczyca. Samochód wjechał w protestującego rolnika

Według relacji świadków, kierowca celowo skierował pojazd w stronę protestującego, ignorując jego obecność na drodze. Zdarzenie miało miejsce na rondzie Łęczyckich Górników, gdzie kierowca busa, zjeżdżając na bok, wjechał na chodnik i trawnik, gdzie odbywał się protest.

- W pewnym momencie dodał on gazu "na maksa" i skończyło się to niemal na przejechaniu po nogach naszego kolegi – opowiadał świadek zajścia, którego cytuje Onet.pl.

Potrącony rolnik trafił do szpitala

Poszkodowany, 43-letni rolnik, trafił do szpitala z obrażeniami ciała. Według jego relacji dla mediów, kierowca potrącił go celowo, szczególnie gdy zaczął nagrywać całe zajście telefonem komórkowym.

Policja z Łęczycy potwierdziła zgłoszenie o zdarzeniu i prowadzi czynności w kierunku wypadku drogowego - onformuje Onet.pl.

Asp. szt. Mariusz Kowalski, oficer prasowy policji w Łęczycy, poinformował, że trwają ustalenia dotyczące przebiegu zdarzenia, przesłuchuje się świadków i oczekuje na informacje dotyczące obrażeń poszkodowanego rolnika. Kierowca pozostaje w dyspozycji policji, a dalsze postępowanie będzie zależało od ustaleń śledztwa.

Michał Czubak

fot. ilustrujące/P. Mikos

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. czerwiec 2024 11:18