fot. Koleje Dolnośląskie
StoryEditorWYPADEK

Ciągnik z pługiem staranował pociąg. "Przyczyny zdarzenia wyjaśni komisja"

04.12.2023., 16:30h
W poniedziałek przed południem doszło do zdarzenia na trasie kolejowej w miejscowości Wierzbice pod Wrocławiem. Szynobus Kolei Dolnośląskich, kursujący z Wrocławia do Bielawy, zderzył się z ciągnikiem rolniczym. Do zderzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym.

Wrocław. Zderzenie pociągu z ciągnikiem rolniczym

Do zderzenia doszło, gdy kierowca ciągnika rolniczego, wyposażonego w osprzęt do odśnieżania, nie zachował ostrożności i przejechał przez niestrzeżony przejazd z widocznym znakiem "stop". Ciągnik uderzył w bok poruszającego się szynobusu.

W wyniku zderzenia pojazdów ruch na trasie kolejowej został zablokowany. Na szczęście, zarówno kierowca ciągnika, jak i pasażerowie pociągu, nie odnieśli żadnych obrażeń.

Uszkodzony pociąg

Szynobus Kolei Dolnośląskich jest uszkodzony, a w wyniku kolizji ucierpiała między innymi skrzynka z akumulatorami, uniemożliwiając kontynuację podróży. Przejazd kolejowy na ulicy Lipowej w Wierzbicach jest nadal przejezdny dla samochodów.

Wprowadzona została także komunikacja zastępcza dla pasażerów.

Koleje Dolnośląskie apelują o zachowanie ostrożności na przejazdach kolejowych oraz przypominają o konieczności przestrzegania znaków drogowych w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas podróży kolejowej.

Michał Czubak

fot. Ilustrujące/Koleje Dolnośląskie

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 06:09