Kierowca ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem, co doprowadziło do zjechania z jezdni.fot. KPP Ostrzeszów
StoryEditorwypadki

Ciężarówka z drobiem w rowie, a kierowca z mandatem

25.05.2024., 11:30h
W miejscowości Palaty (woj. wielkopolskie) doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem zestawu pojazdów. W wyniku wypadku, drób znalazł się na drodze.

Ostrzeszów. Drób w rowie

22 maja o godzinie 07:50 na drodze wojewódzkiej W449 31-letni mieszkaniec Krotoszyna, kierując samochodem ciężarowym marki MAN z przyczepą, zjechał z jezdni, uderzył w bariery energochłonne, a następnie wpadł do przydrożnego rowu. Pojazd przewoził żywy drób.

Według policyjnych informacji, kierowca ciężarówki stracił panowanie nad pojazdem, co doprowadziło do zjechania z jezdni i uderzenia w bariery energochłonne. Szczęśliwie, w wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Mandat za spowodowanie kolizji

Za popełnione wykroczenie kierującego ukarano mandatem karnym - podaje st. asp. Magdalena Hańdziuk z policji w Ostrzeszowie.

To zdarzenie ponownie przypomina o konieczności zachowania ostrożności na drodze, szczególnie przy prowadzeniu dużych pojazdów ciężarowych, które w przypadku utraty kontroli mogą spowodować poważne szkody materialne i zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Michał Czubak

fot. KPP Ostrzeszów

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. czerwiec 2024 15:10