StoryEditorWypadek

Drastyczny wypadek w gospodarstwie w Wielkopolsce. Rolnik chciał wywieź obornik, skończył w LPR

22.03.2023., 09:03h
W sobotę 18 marca 2023 roku doszło do przykrego wypadku na polu w miejscowości Dolany w gminie Lądek (woj. wielkopolskie).

Słupca. Rolnik ranny na polu

Do poważnego wypadku doszło 18 marca ok. godz. 12.30 w Dolanach (woj. wielkopolskie). Rolnik pracujący przy ładowaczu ciągnika rolniczego został wciągnięty przez wałek przekaźnika mocy i doznał poważnego urazu ręki. Na miejsce zdarzenia wezwano straż pożarną, pogotowie ratunkowe i śmigłowiec LPR.

- Po dotarciu pierwszego zastępu straży pożarnej na miejsce zdarzenia zastano osobę poszkodowaną leżącą na ziemi pomiędzy ciągnikiem rolniczym a ładowaczem. Strażacy przystąpili do udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu, który doznał urazu ręki – podaje mł. byg. Mariusz Pawela z JRG Słupca.

Lądował helikopter LPR

Na miejscu zdarzenia pracowały trzy zastępy straży pożarnej z JRG Słupca oraz jednostki OSP z Lądka i Woli Koszuckiej. Strażacy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu. Pod nadzorem przybyłego na miejsce ZRM kontynuowano pomoc medyczną poszkodowanemu. Z uwagi na powagę obrażeń jakich doznał mężczyzna na miejsce zdarzenia został wezwany śmigłowiec LPR, który przetransportował poszkodowanego do szpitala.

Okoliczności wypadku wyjaśnia policja.

Michał Czubak
Fot. JRG Słupca

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. maj 2023 16:37