Na miejsce wysłano patrol policjipixabay
StoryEditorWYPADKI

Duży ciągnik wjechał w Skodę. Wszystko przez skuter?

15.11.2023., 13:30h
Około godziny 10.30 w Rzędzianowicach (woj. podkarpackie) doszło do kolizji między traktorem a samochodem osobowym. W wyniku zderzenia przyczepa ciągnika wypełniona kukurydzą przewróciła się na bok. Ziarno wysypało się na jezdnię.

Mielec. Zderzenie ciągnika z samochodem

Służby ratownicze informację o zdarzeniu drogowym otrzymały 14 listopada. Zgłoszenie dotyczyło zderzenia dwóch pojazdów: ciągnika rolniczego z przyczepami wypełnionymi kukurydzą oraz pojazdu osobowego. Na miejscu ustalono, że nikt z podróżujących pojazdami nie wymaga pomocy medycznej. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową.

Jak doszło do zderzenia pojazdów?

Stłuczka miała miejsce na skrzyżowaniu dróg: wojewódzkiej z powiatową. Można by przypuszczać, że jeden z pojazdów włączał się do ruchu i nie ustąpił pierwszeństwa drugiemu. To jednak błędny tok myślenia. Okazuje się bowiem, że do zdarzenia doprowadził kierujący ciągnikiem rolniczym, który ratował się przed uderzenia w tył znajdującego skutera, ucieczką na przeciwny pas ruchu, gdzie znajdował się pojazd osobowy.

W wyniku manewru traktorzysty jedna z przyczep się przewróciła i uderzyła w samochód osobowy.

Jak ustaliła policja, awaryjne hamowanie traktorzysty spowodowane było tym, że kierujący skuterem nagle zaczął manewr skrętu do znajdującego się na skrzyżowaniu sklepu.

Michał Czubak
fot. ilustrujące/arch. red.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. maj 2024 15:03