W niespełna dwie godziny odstępu czasowego doszło do dwóch pożarów ciągników rolniczych.fot. OSP Śniadowo
StoryEditorpożary

Dwa pożary ciągników na Podlasiu. Jeden zapalił się w oborze [FOTO]

13.06.2024., 16:30h
W niedzielę, 9 czerwca 2024 roku, Ochotnicza Straż Pożarna w Śniadowie miała wyjątkowo pracowity dzień, zostając zadysponowana do dwóch pożarów ciągników rolniczych w ciągu zaledwie półtorej godziny.

Traktorzysta wyprzedził straż pożarna w działaniach

Pierwsze wezwanie dotarło do jednostki o godzinie 12:07. Pożar wybuchł w miejscowości Jakać Dworna, gdzie ciągnik rolniczy stanął w ogniu. Na szczęście, dzięki szybkiemu i ryzykownemu, ale skutecznemu działaniu właścicieli pojazdu, udało się opanować sytuację przed przybyciem strażaków. Po ugaszeniu resztek pożaru i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, OSP Śniadowo powróciła do strażnicy.

Ciągnik zapalił się w oborze

Nie minęło jednak wiele czasu, gdy o godzinie 13:33 ponownie rozdzwonił się alarm. Tym razem strażacy zostali wezwani do pożaru ciągnika rolniczego w miejscowości Ratowo Piotrowo. Sytuacja była znacznie bardziej niebezpieczna, gdyż traktor zapalił się w oborze. Gdyby ogień rozprzestrzenił się na budynek, straty mogłyby być ogromne. Na szczęście, szybka reakcja właścicieli, którzy natychmiast wyciągnęli płonący ciągnik na zewnątrz, zapobiegła tragedii. Dzięki ich działaniu, pożar został ograniczony do samego pojazdu, a budynek gospodarczy pozostał nienaruszony.

Michał Czubak

fot. OSP Śniadowo

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
21. lipiec 2024 05:31