Oszukany rolnik rozpoznał fałszywych inspektorów, którzy zostali zatrzymani i aresztowani.fot. Mazowiecka Policja
StoryEditoroszustwo

Dwóch mężczyzn wyłudziło pieniądze od rolnika. Na czym polega metoda “na inspektora”?

13.06.2024., 11:30h
57-latek i 55-latek, którzy podawali się za pracowników Państwowej Inspekcji Pracy i oszukali rolnika, zostali tymczasowo aresztowani. Policja podejrzewa, że ofiar "inspektorów" może być więcej.

Nowy Dwór Mazowiecki. Policja ostrzega przed "inspektorami"

Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim złożyła wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanych. Sąd przychylił się do wniosku, stosując wobec mężczyzn 3-miesięczny areszt. 57-latkowi grozi do 8 lat więzienia, natomiast 55-latek, działający w warunkach recydywy, może otrzymać karę zwiększoną o połowę.

Mężczyźni oszukali rolników z powiatów nowodworskiego i płońskiego, doprowadzając ich do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem. Podszywali się pod inspektorów.

Na czym polega oszustwo "na inspektora"?

Formuła oszustwa to tak zwana ewolucja oszustwa "na legendę". Polega on na tym, że "inspektorzy" pod pretekstem podejmowania czynności służbowych, oszuści żądali od rolników pieniędzy. Ofiary przekazywały gotówkę, myśląc, że mają do czynienia z prawdziwymi urzędnikami.

Jeden z oszukanych rolników zdał sobie sprawę z tego, że padł ofiarą oszustów i sprawę zgłosił na policję.

Policja nie ujawnia, jakie kwoty stracili oszukani rolnicy.

Są podejrzenia, że ofiar może być więcej

W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że pokrzywdzonych w sprawie rolników może być więcej. Stąd apel mundurowych, by wszyscy ci, zgłaszali się na komendę.

"Policja apeluje do rolników, którzy zostali oszukani w podobny sposób, przez osoby podające się za pracowników Państwowej Inspekcji Pracy, aby zwracali się osobiście do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Paderewskiego 3 lub dzwoniąc pod całodobowy nr tel. 47 72 44 901 (213)." - informuje komenda policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Michał Czubak

fot. fot. Mazowiecka Policja

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. lipiec 2024 02:07