Sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.fot. KPP Grodzisk Mazowiecki
StoryEditoroszustwo

Jak Mateusz M. oszukał rolników? Wyłudził od rolników ponad 800 tys. zł!

28.06.2024., 12:30h
Mateusz M. nawiązywał kontakt z potencjalnymi ofiarami, podpisując z nimi umowy na dostawę maszyn rolniczych, ciągników czy elementów konstrukcyjnych hal produkcyjnych.

Oszustwa na 1,5 mln zł

Łączna kwota wyłudzonych pieniędzy wynosi prawie półtora miliona złotych. Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce intensywnie pracuje nad zebraniem dowodów i wyjaśnieniem wszystkich okoliczności sprawy. Podejrzany, Mateusz M., 29-letni mieszkaniec Łomży, miał działać na terenie Ostrołęki, gdzie oferował swoje usługi jako pośrednik przy zakupie i sprzedaży sprzętu rolniczego oraz innych maszyn.

Na poczet zobowiązań pobierał znaczne zaliczki, lecz nigdy nie wywiązywał się z umów. Ofiarami jego oszustw padły trzy osoby, które w okresie od sierpnia 2022 roku do marca 2023 roku straciły łącznie 871 tysięcy złotych.

Mateusz M. przyznał się do oszustwa

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia, które są częściowo sprzeczne ze zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym. - Wobec podejrzanego został zastosowany izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat - podaje prokuratura w Ostrołęce.

Oszukanych rolników może być więcej

Prokuratura sądzi, że 29-latek oszukał większą liczbę osób. "W związku z uzyskiwanymi na bieżąco informacjami, że ofiar oszustwa Mateusza M. może być więcej, zwracamy się z apelem do mieszkańców Ostrołęki i okolic o zgłaszanie się osób pokrzywdzonych do Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce lub do najbliższej jednostki policji" - apeluje prokuratura.

Michał Czubak

fot. ilustracyjna/arch. policja.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
19. lipiec 2024 22:39