fot. OSP Smęgorzów
StoryEditorWYPADKI

Kierowca Seata staranował ciągnik i uciekł z miejsca wypadku. Jaka kara mu grozi?

03.01.2024., 12:30h
W Kędzierówce, niedaleko miejscowego kościoła, doszło do zdarzenia drogowego, w którym brały udział auto osobowe oraz ciągnik rolniczy. Jeden z uczestników zderzenia pojazdów zbiegł z miejsca.

Piaseczno. Zderzenie Seata z ciągnikiem rolniczym

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o wypadku, na miejsce udały się trzy zastępy straży pożarnej. Dodatkowo, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej oraz pogotowie ratunkowe, znajdujące się w pobliżu miejsca zdarzenia, przybyły na pomoc kilka minut po incydencie.

Traktorzysta trafił pod opiekę ratowników

W wyniku zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym kierowca ciągnika został poszkodowany i trafił pod opiekę ratowników.

Do zdarzenia wezwana została także policja, która przystąpiła do prowadzenia dochodzenia mającego na celu wyjaśnienie okoliczności wypadku oraz ustalenie ewentualnych przyczyn kolizji.

Kierowca osobówki zbiegł z miejsca

Wyjaśnianie przyczyn było kłopotliwe. Policjanci pracujący na miejscu mogli jedynie ustalić wersję zdarzenia przedstawioną przez kierującego ciągnikiem rolniczym. Relacji drugiego kierowcy nie udało się ustalić, bo ten... porzucił rozbity samochód i uciekł z miejsca zdarzenia.

Ucieczka z miejsca kolizji zgodnie z przepisami polskiego prawa traktowana jest niezwykle surowo. Jeżeli w wypadku zostały poszkodowane osoby, to uciekający kierowca musi liczyć się z karą pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Michał Czubak

fot. ilustrujące

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 15:40