KPP w Rykach
StoryEditorNie przechytrzył policjantów

Kontrabanda za 17 tys. zł ukryta w maszynach rolniczych

29.03.2024., 11:00h
53-latek z Ryk (woj. lubelskie) ukrywał kontrabandę w skrytkach wykonanych w maszynach rolniczych a nawet w żywopłocie. Wszystko na nic. Policjanci zabezpieczyli ​ponad 600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy i wyroby spirytusowe.

Policjanci z Ryk odkryli skrytki w maszynach rolniczych

Ryccy kryminalni na ustalili, że na jednej z posesji właściciel przechowuje wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Ich przypuszczenia potwierdziły się podczas przeszukania.

- Kontrabanda ukryta była w różnych miejscach w tym w skrytkach zrobionych w maszynach rolniczych oraz w żywopłocie - informuje aspirant Łukasz Filipek z ryckiej policji. - Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 600 paczek papierosów i wyroby spirytusowe bez polskich znaków akcyzy.

Za kontrabandę trafi przed sąd

Właściciel papierosów i alkoholu został zatrzymany. Uszczuplenie należności skarbu państwa z tytułu niezapłaconego podatku oszacowano na kwotę ponad 17 tys. zł.

- Mieszkaniec Ryk usłyszał zarzuty i przyznał się do winy – dodaje Łukasz Filipek. 53-latek odpowie za przechowywanie papierosów i wyrobów spirytusowych bez polskich znaków akcyzy.

Krzysztof Janisławski

 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. czerwiec 2024 21:10