fot. ITD
StoryEditorTRANSPORT ZWIERZĄT

Krowa udawała...byka. Mandat dla kierowcy i wysoka kara dla przewoźnika

14.02.2024., 07:30h
Nawet 13 tys. zł kary grozi przewoźnikowi, który próbował ominąć przepisy związane z transportem zwierząt.

Leszno. Kontrola drogowa zakończona zatrzymaniem transportu zwierząt

12 lutego na drodze ekspresowej S5 w kierunku Wrocławia inspektorzy leszczyńskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili kontrolę transportu bydła polskiego przewoźnika. Kontrola skutkowała ujawnieniem szeregu nieprawidłowości.

Krowa udawała byka

Podczas kontroli stwierdzono, że pojazd przewożący bydło miał wysokość wynoszącą 4,42 m, co przekroczyło normę o 0,42 m. Inspektorzy przyjrzeli się również warunkom przewozu zwierząt, pojazd nie był regularnie poddawany myciu i dezynfekcji po przewozach zwierząt.

image
WYPADKI

Agresywny byk zagrażał ludziom. Bestia powalona przez policjantów

Na przestrzeni ładunkowej ujawniono sześć sztuk bydła bez wymaganego kolczyka, co uniemożliwiało ich jednoznaczną identyfikację. Dodatkowo w transporcie byków znaleziono krowę, która nie była odnotowana w dokumentacji przewozowej.

Na miejsce kontroli wezwano pracowników Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej z Leszna w celu dalszej weryfikacji warunków przewozu zwierząt.

image
FOTO: fot. ITD

Na kierowcę nałożono mandat karny w wysokości 300 zł. Zdecydowanie wyższa kara grozi przewoźnikowi. Wobec przewoźnika zostaną wszczęte postępowania administracyjne, którym grozi kara do 13.000 zł.

Michał Czubak

fot. ITD

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. czerwiec 2024 22:11