fot. Pixabay
StoryEditorPOLICJA

Krowy na gigancie. 15 krów zablokowało drogę pod Śremem

26.11.2023., 09:30h
Policja, służby straż miejskiej i rolnik spod Śremu (woj. wielkopolskie) zaangażowane były w zatrzymanie stada łaciatych uciekinierek, które zamiast pastwiska wybrały wolność.

Śrem. Krowy na gigancie

W sobotnie, 25 listopada, przedpołudnie w Śremie doszło do niecodziennej blokady drogi. Policja została powiadomiona, że jedną z ulic w mieście spaceruje stado liczące około 15 krów. Patrol wysłany na miejsce faktycznie potwierdził zgłoszenie i przekazał, że zwierzęta przemieszczają się w grupie w kierunku głównej ulicy w mieście.

Droga została zablokowana

Z uwagi na niebezpieczeństwo zderzenia z krowami służby mundurowe zdecydowało się czasowo wyłączyć ruch na ul. Piłsudskiego i przyległej do niej Kajetańczyka. Gdy krowy zeszły z drogi na tereny uprawne, ruch został wznowiony. Działania policji zostały wsparte przez patrol straży miejskiej.

W akcję włączył się również gospodarz, któremu zwierzęta uciekły z pastwiska.

Szczęśliwie w tym przypadku nikomu nic się nie stało. Żadne ze zwierząt nie ucierpiało, nie ucierpiały również osoby postronne. Krowy wróciły na pastwisko, gdzie nikomu nie zagrażały i mogły dalej w spokoju paść się do woli.

Michał Czubak

fot. ilustrujące/Pixabay

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. czerwiec 2024 02:15