Zatrzymanie mają 20 i 45 lat.fot. KPP Kwidzyn
StoryEditorpolicja

Ojciec i syn kradli nawigacje z ciągnika warte 120 tys. zł. W domu ukryta broń i narkotyki [FILM]

17.06.2024., 11:30h
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie prowadzili śledztwo w sprawie kradzieży zestawów nawigacji z ciągników rolniczych, które miało miejsce w nocy z 9 na 10 czerwca na terenie gminy Ryjewo.

Kwidzyn. W Ryjewie złodzieje wykradali nawigacje z ciągników rolniczych

Około tygodnia temu rolnicy z gminy Ryjewo (woj. pomorskie) zorientowali się, że z ich ciągników wymontowano systemy nawigacyjne. To jedyny element traktorów, na który pokusili się złodzieje. Poszkodowani oszacowali swoje straty na około 120 tys. zł.

Sprawę zgłoszono na komendę w Kwidzynie.

Policja wytypowała sprawców kradzieży

Policyjny "nos" zaprowadził mundurowych do dwóch osób, mieszkańców gminy Sztum, którzy mogli mieć związek z kradzieżą systemów nawigacyjnych. "W ich mieszkaniu znaleźli susz roślinny oraz broń palną, na którą nie mieli zezwolenia." - podaje kwidzyńska policja.

Podczas przeszukania wytypowanej posesji, policjanci natrafili na dodatkowe dowody przestępczej działalności. Na miejscu zabezpieczyli trzy pięciolitrowe słoje wypełnione marihuaną. Ponadto, funkcjonariusze odkryli broń palną oraz amunicję, które były przechowywane bez wymaganych zezwoleń.

W związku z tymi odkryciami, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 45 i 20 lat. Obaj zostali przewiezieni do komendy, gdzie mają być przesłuchani przez śledczych.

Michał Czubak

fot. KPP Kwidzyn

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. lipiec 2024 15:13