StoryEditorWypadki

Opłakane skutki zderzenia ciągnika z TIR-em. Młodziutki rolnik może trafić za to do więzienia

03.03.2023., 07:03h
Nawet na karę więzienia skazany może zostać 22-latek, który tylko wsiadł do ciągnika rolniczego i wyruszył w trasę. Pech chciał, że jego jazda spowodowała kłopotliwe utrudnienia w ruchu drogowym. Na nieszczęście traktorzysty – był on pijany.

Bydgoszcz. Zderzenie traktora z ciągnikiem siodłowym

1 marca około godziny 10 na drodze krajowej nr 10 w Minikowie (woj. kujawsko-pomorskie) doszło do wypadku drogowego z udziałem ciągnika rolniczego oraz ciągnika siodłowego. W wyniku tego wypadku do szpitala z obrażeniami ciała trafił mężczyzna, który kierował większym z pojazdów. 22-letniemu traktorzyście nic się nie stało.

Jeden z kierowców był pijany

Policjanci pracujący na miejscy zdarzenia ustalili jego przebieg. „Na miejscu pracowała „drogówka” oraz kryminalni i jak wynika z ich wstępnych ustaleń, kierujący ciągnikiem rolniczym, 22-letni mieszkaniec gminy Mrocza, nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego wykonania skrętu w lewo, w wyniku czego, skręcając uderzył w wyprzedzające go iveco. TIR przewrócił się tamując krajową dziesiątkę, a przewożony ładunek szkła wypadł na trasę” – podaje bydgoska policja.

Ładunek szkła, jaki wysypał się na drogę, spowodował wielogodzinne utrudnienia komunikacyjne. Spora część DK10 w tym miejscu była pokryta szkłem. Usunięcie zniszczonego lub uszkodzonego ładunku oraz podniesienie ciężarówki trwało kilka godzin.

Jak się okazało 22-letni traktorzysta prowadził ciągnik rolniczy znajdując się pod wpływem alkoholu.

Jaka kara za spowodowanie wypadku po alkoholu?

Zgodnie z obowiązującymi w tym roku przepisami za spowodowanie wypadku po spożyciu alkoholu bez ofiar śmiertelnych grozi kara pozbawienia wolności do 4,5 roku, zakaz kierowania pojazdami od 3 do 15 lat oraz grzywna w wysokości od 10 tys. zł do 60 tys. zł.

Michał Czubak
Fot. KWP Bydgoszcz

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. wrzesień 2023 09:10