StoryEditorWypadki

Osobówka wpadła pod koła ciągnika New Holland [ZDJĘCIA]

14.01.2023., 18:01h
Dzisiejszego ranka tj. 14 stycznia na trasie ze Śremu do Kórnika (woj. wielkopolskie) doszło do zderzenia ciągnika rolniczego New Holland z samochodem osobowym marki Mercedes. Ciągnik jakoś przetrwa zderzenie, ale Mercedes „zgubił” cały przód.

Poznań. Wypadek z ciągnikiem marki New Holland

Rankiem na trasie wojewódzkiej 434 między miejscowościami Kórnik a Śrem w stronę tej drugiej poruszał się ciągnik rolniczy marki New Holland, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Pojazd poruszał się prawidłowo, swoim tempem.

Z przeciwnego kierunku jechały auta osobowe, a jednym z nich kierował mieszkaniec powiatu gostyńskiego, któremu bardzo się spieszyło. Jego pośpiech sprawił, że zarówno on, jak i rolnik nigdzie dalej nie pojechali. Oba pojazdy zderzyły się czołowo na prostym docinku drogi.

Osobówka wyprzedzała sznur pojazdów

Z ustaleń policjantów, którzy obsługiwali zderzenie pojazdów, wynika że jedyną winę za powstałe zdarzenie ponosi kierujący Mercedesem, który nie dostosował prędkości warunków jezdnych. Kierowca auta, kończąc manewr wyprzedzania i wracając już na swój pas ruchu, stracił panowanie nad Mercedesem i zjechał na pas ruchu do jazdy w przeciwnym kierunku. Tam znajdował się ciągnik rolniczy. Obie maszyny się zderzyły.

W wyniku zderzenia Mercedes praktycznie „zgubił” cały przód, a ciągnik rolniczy miał uszkodzone lewe przedni koło.

W konsekwencji oba pojazdy opuściły drogę na lawetach.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
Michał Czubak
Fot. Pomoc Drogowa Kórnik; OSP Czmoń
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. wrzesień 2023 09:17