StoryEditorWYPADKI

Pechowy manewr traktorzysty. Wywrócił ciągnik i sam trafił do szpitala

11.07.2023., 09:00h
Do wypadku doszło podczas prac polowych w miejscowości Biskupice, leżącej na pograniczu powiatów ostrowskiego i kaliskiego (woj. wielkopolskie). Ciągnik rolniczy przewrócił się na prawy bok, a kierujący nim mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Ostrów Wielkopolski. W Biskupicach rolnik przewrócił ciągnik rolniczy

Do wypadku doszło w miniony w poniedziałek, 10 lipca, około godziny 11:00. Służby ratownicze otrzymały informację o przewróceniu się ciągnika rolniczego. Według zgłoszenia do wypadku pojazdu doszło poza drogą publiczną, w okolicy miejscowości Biskupice (woj. wielkopolskie). Na miejsce natychmiast skierowano kilka jednostek straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz Wydział Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Kierujący ciągnikiem był poza pojazdem. Był przytomny.

Miejsce zdarzenia zostało podjęte przez jedną jednostkę z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu oraz strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzecu. Po przybyciu na miejsce, poszkodowany mężczyzna znajdował się poza pojazdem i był opatrywany przez medyków. Kierujący ciągnikiem rolniczym został przetransportowany do szpitala w Kaliszu.

- Po przybyciu pierwszych zastępów straży pożarnej na miejsce zdarzenia zastano ciągnik rolniczy, który wykonując manewr skręcania z przyczepami rolniczymi, przewrócił się na bok. W środku podróżowały dwie dorosłe osoby. Wyniku tego zdarzenia jedna osoba doznała urazu i została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala - przekazuje mł. bryg. Łukasz Frątczak z KP PSP w Ostrowie Wielkopolskim

Michał Czubak
​fot. ilustrujące

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. czerwiec 2024 13:50