fot. PSP Rawicz
StoryEditorWYPADKI

Podwójny pech 71-letniego rolnika. Nie dość, że wpadł ciągnikiem do rowu, to jeszcze dostał mandat

04.10.2023., 16:30h
71-letni mieszkaniec gminy Rawicz (woj. wielkopolskie) prowadził ciągnik rolniczy z dwoma przyczepami i na drodze pomiędzy Słupią Kapitulną a Kowalikami wylądował w rowie. W wyniku tego pojazd przewrócił się na bok, a pomidory, które przewoził, rozsypały się na pobocze i jezdnię.

Rawicz. Ciągnik w rowie. 71-latek zaskoczony obrotem spraw

2 października, rolnik z gminy Rawicz zdrzemnął się za kierownicą traktora, co doprowadziło do wywrotki ciągnika rolniczego. Gdy na miejsce dojechały służby ratownicze, nie krył zaskoczenia tym, co się wydarzyło. Wyraził również skruchę, bo zaśnięcie za kierownicą nie powinno zdarzyć się nikomu. Policjanci sprawdzili, czy aby powód zaśnięcie nie jest inny niż zmęczenie. Okazało się, że 71-latek był trzeźwy.

Traktorzysta ukarany mandatem karnym

kierowcy nic się nie stało, a policjanci stwierdzili, że na pustej drodze nie doszło do stworzenia zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 100 zł. Na miejsce zdarzenia zostali również wezwani strażacy z jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Rawiczu oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupi Kapitulnej. Działania strażaków, które obejmowały zabezpieczenie i oświetlenie terenu, wydobycie z rowu oraz odholowanie uszkodzonego sprzętu rolniczego na pobliską łąkę, a także usunięcie z jezdni i ścieżki rowerowej porozrzucanych pomidorów.

Straty wyliczono na około 35 tys. zł.

Michał Czubak

fot. PSP Rawicz

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. czerwiec 2024 14:53