fot. KPP Złotów
StoryEditortakim ciągnikiem wyjechał na drogę

Policjanci zatrzymali zdezelowany ciągnik. Z 8 grzechów rolnik będzie spowiadać się przed sądem

29.03.2024., 08:30h
Policjanci ze złotowskiej drogówki przecierali oczy ze zdumienia, gdy zaczęli bliżej przyglądać się ciągnikowi rolniczemu, którego zatrzymali do kontroli drogowej.

Złotów. Kontrola drogowa „trumny na kołach”

Policjanci podczas codziennych patroli sprawdzają prędkość pojazdów, oraz stan trzeźwości kierujących. Szczególną uwagę zwracają również na stan techniczny kontrolowanego pojazdu. Właśnie stan techniczny wypatrzonego ciągnika rolniczego wzbudził ich zainteresowanie.

Tak też było w ubiegłym tygodniu (19.03), gdy funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie przejazdu przez teren gminy Krajenka, zauważyli ciągnik rolniczy, którego stan techniczny wskazywał na to, że nie powinien być dopuszczony do ruchu - informuje asp. Damian Pachuc z policji z Złotowie (woj. wielkopolskie).

Szereg uchybień włącznie z brakiem uprawnień do kierowania pojazdami

- Traktor nie posiadał oświetlenia. Na tylnym podnośniku posiadał zamontowany obciążnik, a na kole przymocowane łańcuchy. Dodatkowo kierowca na podnośniku przednim przewoził niezabezpieczone worki - wymienia policjant.

Ciągnik rolniczy nie był też zarejestrowany, nie posiadał ważnego przeglądu technicznego i nie miał ubezpieczenia OC. Sam za kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

W związku z powyższym policjanci przeciwko niemu skierują sprawę do sądu. 50-letniemu traktorzyście grozi kara grzywny.

Michał Czubak

fot. KPP Złotów

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. czerwiec 2024 01:44