fot. PSP Przasnysz
StoryEditorWYPADKI

Porywisty wiatr zerwał dach obory. W środku były zwierzęta

30.06.2023., 08:30h
W okolicach Krukowa (woj. mazowieckie) 27 czerwca przeszła wichura. Porywy wiatru były tak silne, że bez problemu poradziły sobie z dachem obory wewnątrz której przebywały cielaki.

Przasnysz. Wichura na granicy powiatu przasnyskiego z ostrołęckim uszkodziła dach obory

27 czerwca dyżurny PSP w Przasnyszu otrzymał informację o skutkach silnych i porywistych wiatrów, jakie przeszły nad miejscowością Krukowo (woj. mazowieckie). Podmuchy zabrały ze sobą dach obory. Budynek nie był opuszczony, ale też nie był w całości obłożony zwierzętami. W oborze pozostały jedynie cielaki, dorosłe bydło przebywało na pastwisku.

Wiatr zerwał cały dach z obory, uszkodził również więźbę dachową. Strażacy zabezpieczyli budynek przed dalszymi uszkodzeniami spowodowanymi np. opadami deszczu. O jego dalszej przyszłości zdecyduje inspektorat budowlany.

Zerwany dach obory uszkodził kościół i linie energetyczne

Poderwany porywistym wiatrem dach znalazł się w części na pobliskim kościele oraz na napowietrznych liniach energetycznych. Uszkodził je. Konieczna była interwencja służb pogotowia energetycznego. Mniejsze elementy dachu pospadały też na zaparkowane w pobliżu samochody. Także powodując szkody w mieniu.

Michał Czubak

Fot. PSP Przasnysz

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. czerwiec 2024 13:39