Łącznie w budynkach miało znajdować się ponad 150 sztuk zwierząt. Żadne nie ucierpiało.fot. OSP Kalinowo
StoryEditorpożar

Pożar obory pod Augustowem. Wewnątrz 150 sztuk bydła

20.05.2024., 10:30h
W niedziele w miejscowości Kukowo (woj. podlaskie) doszło do wielkiego pożaru zabudowań gospodarczych. W oborze znajdowało się bydło, które udało się uratować.

Augustów. 100 strażaków walczyło z pożarem obory

Aż dziewiętnaście strażackich zastępów z dwóch województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego zostało wezwanych do pożaru budynków gospodarczych w miejscowości Kukowo. Wg zgłoszenia ogień obejmował trzy budynki, w których znajdowało się bydło. Łącznie w budynkach miało znajdować się ponad 150 sztuk zwierząt.

"Po przybyciu pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej zastano rozwinięty pożar zewnętrzny oraz mocne zadymienie wewnątrz budynków." - informują strażacy-ochotnicy z OSP Bargłów Kościelny, którzy działali na miejscu zdarzenia.

To cud. Żadne ze zwierząt nie ucierpiało

Właściciele gospodarstwa mogą mówić o prawdziwym cudzie. W pożarze takiej skali żadne ze zwierząt nie odniosło poważnych obrażeń ciała, które kwalifikowałoby je do utylizacji. Niestety, znaczna część budynków ucierpiała wskutek pożaru i nie nadaje się od ponownego zasiedlenia przez zwierzęta.

Z pewnością rodzina rolnika będzie potrzebowała pomocy, by stanąć na nogi i odbudować to, co zabrały płomienie. Na ten moment nie ma informacji, co doprowadziło do pożaru.

Michał Czubak

fot. OSP Kalinowo

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. czerwiec 2024 07:57