fot. arch. policja.pl
StoryEditorPOLICJA

Rolnik gwałtownie zahamował ciągnikiem na widok policjantów. Grozi mu 5 lat więzienia

04.10.2023., 09:20h
Funkcjonariusz z Posterunku Policji w Borku Wielkopolskim (woj. wielkopolskie) wyeliminował z ruchu kierowcę ciągnika rolniczego. Traktorzysta wpadł, bo nagle i gwałtownie zahamował.

Gostyń. Traktorzysta wpadł, bo nagle zaczął hamować

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Borku Wielkopolskim będąc w Bolesławowie, zauważył ciągnik rolniczy, który na widok radiowozu nagle zwolnił. Policjant to zauważył i postanowił skontrolować ciągnik rolniczy oraz kierującego nim mężczyznę. Wtedy zaczęły się problemy kierującego traktorem, którym okazał się być 26-letni mieszkaniec gminy Borek Wielkopolski.

Traktorzysta może iść za kraty nawet na 5 lat!

Policjant standardowo zaczął od sprawdzenia trzeźwości kierującego ciągnikiem rolniczym. Badanie alkomatem dało wynik negatywny - traktorzysta był trzeźwy. Sprawdzenie kierowcy w systemach policji okazało się strzałem w dziesiątkę i problemem kierującego.

Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że ma sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami ważny do 2025 roku. Dodatkowo ciągnik rolniczy, którym się poruszał, nie miał aktualnych badań technicznych.

W związku z powyższym policja skierowała wniosek do sądu o ukaranie kierującego traktorem. Mężczyźnie za złamanie sądowego zakazu grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Michał Czubak

fot. ilustrująca/arch. policja.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. maj 2024 03:08