W okamgnieniu spłonął cały dobytek rolnika.fot. zrzutka.pl
StoryEditorpomoc dla rolnika

Rolnik okrutnie poparzony, kiedy ratował byki z pożaru. Trwa ZBIÓRKA

15.05.2024., 15:30h
Wystarczyło kilka chwil, by z gospodarstwa zostały zgliszcza. W takich sytuacjach każdy ratowałby co się tylko da, nawet za cenę własnego zdrowia.

Mońki. Spłonęły obory, stodoła i byki

Ogień w gospodarstwie rolnym w Szpakowie (woj. podlaskie) został zauważony w sobotę w godzinach wieczornych. Bardzo szybko się rozprzestrzenił. Ogarnął swoim zasięgiem większość budynków gospodarczych gdzie składowana była słoma, siano oraz zboże. Spłonęła cała zawartość budynków, zawaliły się dachy. W pożarze zginęły również cztery byki.

Rolnik rzucił się ratować dobytek

W takiej sytuacji często człowiek myśli impulsywnie. Stara się ratować swój dobytek. Wchodzi w dym, w płomienie. Naraża siebie na utratę zdrowia i życia. W takiej sytuacji znalazł się poszkodowany, który przypłacił to pobytem w szpitalu. Mężczyzna z poparzeniami m.in. rak, twarzy, pleców trafił do szpitala.

"Czeka go długa droga w powrocie do pełnej sprawności fizycznej."

Można pomóc poszkodowanemu

W związku z trudną sytuacją w jakiej znalazł się rolnik, na jego rzecz została uruchomiona zbiórka. Celem jest 100 tys. zł. Organizator zbiera środki finansowe na rehabilitację rolnika oraz pomoc w odbudowie zniszczonego gospodarstwa.

Każda, nawet najdrobniejsza wpłata, może przynieść wielką pomoc poszkodowanemu. Dlatego nawet nie warto się zastanawiać, tylko od razu otworzyć swoje wirtualne portfele i zasilić konto zbiórki na rzecz rolnika.

Michał Czubak

fot. zrzutka.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. maj 2024 15:32