Zambrów. Nocna akcja gaśnicza ciągnika
Na miejsce wezwano pięć zastępów straży pożarnej. Do akcji ruszyły dwie jednostki z JRG Zambrów, dwa zastępy z OSP KSRG Rutki-Kossaki oraz jeden z OSP KSRG Kalinówka-Basie. Ich działania skoncentrowały się na ugaszeniu płonącego pojazdu i zabezpieczeniu samego budynku.
Jak ustalili strażacy, ciągnik spłonął doszczętnie. Ogień spowodował również uszkodzenia w samym budynku gospodarczym. Przyczyna pożaru na razie nie jest znana i będzie ustalana przez odpowiednie służby.
Półtoragodzinna akcja gaśnicza
Akcja gaśnicza, wymagająca zaangażowania znacznych sił, trwała blisko półtorej godziny i zakończyła się około godziny 2:40. Sytuację utrudniała pora nocna oraz fakt, że pożar objął zarówno pojazd, jak i elementy konstrukcyjne budynku.
Michał Czubak
fot. OSP Rutki Kossaki
