StoryEditorWypadek

TIR pełen kurczaków wybił ogromną dziurę w domu

11.03.2023., 13:03h
Samochód ciężarowy przewożący drób na łuku wypadł z drogi i zahaczył o budynek mieszkalny. W domu przebywała jedna osoba. Do wypadku doszło w Goszczu (woj. dolnośląskie).

Oleśnica. Za szybko na łuku. Wypadek w Goszczu

10 marca w Goszczu (woj. dolnośląskie) ciężarowe Volvo z naczepą do przewozu drobiu za szybko weszło w łuk drogi wojewódzkiej 448 i wbiło się w budynek mieszkalny. Wewnątrz budynku przebywała jedna osoba, która szczęśliwie nie była w tym miejscu, w które uderzyła ciężarówka.

Pojazd po tym, jak uderzył w dom przejechał jeszcze kilkadziesiąt metrów i zatrzymał się. Zarówno kierowca auta oraz mieszkaniec budynku nie odnieśli żadnych obrażeń ciała. Nie ucierpiały również klatki ze zwierzętami, które znajdowały się w naczepie. Tego nie można powiedzieć o budynku mieszkalnym.

Zdaniem policji, do groźnie wyglądającego wypadku doprowadziła prędkość ciężarowego Volvo. Kierowca nie dostosował jej do warunków drogowych.

Jaki los czeka budynek mieszkalny?

Pojazd ciężarowy, z uwagi na uszkodzenia, nie mógł pojechać w dalszą drogę. Naczepę trzeba było dołączyć do innego, podstawionego auta. Natomiast kwestią budynku mieszkalnego zajmie się nadzór budowlany.

Po tym, jak wjechała w niego ciężarówka, w budynku powstała sporych rozmiarów dziura na poddaszu użytkowym. Ściana w dużej mierze została uszkodzona. Część cegieł wpadł do wnętrza, część na drogę.

Zdaniem lokalnych władz, dom prawdopodobnie nie będzie nadawał się do zamieszkania.

Michał Czubak
Fot. PSP Oleśnica

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. wrzesień 2023 08:01