fot. KPP Żnin
StoryEditorWYPADKI

Toyota kompletnie rozbita. 18-latek wpadł autem na ciągnik z rozrzutnikiem [FOTO]

30.11.2023., 08:00h
W poniedziałek, na starodrożu DK-5, doszło do poważnego zdarzenia drogowego, w którym brały udział samochód osobowy i ciągnik rolniczy z rozrzutnikiem. Szczęśliwie, mimo groźnej sytuacji, kierowca toyoty, który ucierpiał w wyniku kolizji, nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Żnin. Zderzenie osobówki z ciągnikiem rolniczym

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek (27.11.23) kilkanaście minut po godzinie 16:00 na starodrożu DK-5, na odcinku relacji Jaroszewo-Brzyskorzystewko (woj. kujawsko-pomorskie). Funkcjonariusze, po otrzymaniu zgłoszenia, natychmiast udali się na miejsce, gdzie zastali poważnie uszkodzony samochód marki Toyota oraz ciągnik rolniczy z rozrzutnikiem.

Toyota wbiła się w rozrzutnik

Wstępne ustalenia policji sugerują, że 18-letni kierowca z gminy Żnin, podróżujący od strony Bydgoszczy w kierunku Gniezna, nie zachował bezpiecznej odległości od poruszającego się przed nim ciągnika rolniczego z rozrzutnikiem. Kierujący Toyotą najechał na tył pojazdu rolniczego, co skutkowało poważnym uszkodzeniem obu pojazdów. Mimo to, 18-latek, który został przewieziony do szpitala, na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń.

Policja informuje, że obaj kierujący byli trzeźwi i posiadali wymagane przez przepisy uprawnienia do kierowania. Sprawą zajmuje się teraz zespół ds. wykroczeń, który dokładnie przeanalizuje okoliczności zdarzenia i ustali ewentualne konsekwencje dla obu stron.

Apel policji o rozwagę na drodze

Apelując o ostrożność i rozsądek na drodze, policjanci przypominają, jak istotne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas podróżowania. Wypadki drogowe często są wynikiem niewłaściwego zachowania kierowców, a właściwe przestrzeganie przepisów może znacząco przyczynić się do zminimalizowania ryzyka kolizji i obrażeń.

Michał Czubak

fot. KPP Żnin

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. maj 2024 16:56