fot. KPP Parczew
StoryEditorWYPADKI

Rolnik pojechał prasować siano. Już nie wróci do domu. ZGINĄŁ wciągnięty przez prasę

07.07.2023., 12:30h
W miejscowości Bednarzówka, koło Parczewa (woj. lubelskie) doszło do tragicznego wypadku w rolnictwie. Właściciel 51-letniego gospodarstwa został wciągnięty przez prasę rolniczą podczas prac belowania słomy. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu.

Parczew. Śmierć w belarce. 51-latek wciągnięty przez maszynę rolniczą

Parczewscy policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą dochodzenie w celu wyjaśnienia okoliczności tego wypadku, który miał miejsce wczoraj wieczorem. Według wstępnych ustaleń, 51-letni mężczyzna wykonywał prace polowe na swojej łące. Belował siano. W nieznanych okolicznościach został wciągnięty do działającej maszyny. Niestety, odniesione obrażenia były śmiertelne.

Policja i prokuratura badać będą przyczyny tego tragicznego wypadku. Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji zwłok.

Policja apeluje do rolników o zachowanie bezpieczeństwa podczas prac polowych

- W związku z rozpoczęciem sezonu prac polowych, apelujemy o ostrożność i rozwagę podczas przygotowywania oraz korzystania z maszyn rolniczych. Większość zagrożeń i nieszczęśliwych wypadków można uniknąć, przestrzegając podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych - apelują policjanci.

Michał Czubak
​fot. KPP Parczew

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. czerwiec 2024 03:33