
Brzesko. Rolnik wciągnięty przez łopaty rozrzutnika
Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który został wciągnięty przez łopatki rozrzutnika obornika. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano liczne zastępy straży pożarnej z Brzeska, Gnojnika i Gosprzydowej. Przybył także zespół ratownictwa medycznego. W akcji uczestniczył również śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Na miejsce zdarzenia udała się także policja.
Nieudane czyszczenie zakończyło się tragedią
Helikopter LPR nie doleciał na miejsce zdarzenia. Maszyna została zawrócona. Po dotarciu ratowników na miejsce, mężczyznę udało się wyciągnąć z rozrzutnika obornika. Był bez funkcji życiowych. Podjęta reanimacja nie przyniosła skutku. Stwierdzono zgon poszkodowanego.
Wstępne ustalenia z miejsca wypadku wskazują na to, że 63-latek najprawdopodobniej chciał oczyścić łopaty rozrzutnika do obornika. W pewnym momencie został wciągnięty pomiędzy łopaty maszyny.
Michał Czubak
fot. ilustrujące/arch. policja.pl