fot. PSP Radziejów
StoryEditorWYPADKI

Tragedia pod Radziejowem. Rolnik ciężko ranny podczas zbioru kukurydzy

11.10.2023., 17:30h
Poważnie ranny został 41-letni rolnik, do którego wezwano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mężczyzna znalazł się w tarapatach, gdy jego noga utknęła w przystawce do zbioru kukurydzy.

Radziejów. Mężczyzna uwięziony w elementach kombajnu do zbioru kukurydzy

Opisywane zdarzenie miało miejsce 9 października na jednym z pól w miejscowości Litychowo (woj. kujawsko-pomorskie). Służby zgłoszenie o wypadku otrzymały około godziny 12.15. Na miejsce skierowano załogę karetki pogotowia oraz strażaków, a także policję.

Medycy nie byli w stanie poradzić sobie z poszkodowanym, gdyż jego kończyna dolna znajdowała się w przystawce do zbioru kukurydzy. Poszkodowanego uwalniać z potrzasku musieli strażacy. Za pomocą narzędzi hydraulicznych uwolniono nogę rannego 41-latka i przekazano go pod opiekę personelu medycznego.

Poważne obrażenia nogi. Na miejscu lądował helikopter LPR

Obrażenia ciała u poszkodowanego okazały się być bardziej poważne niż przypuszczano. Zdecydowano się na wezwanie załogi LPR na miejsce. Takie kroki podjęto w związku z tym, że śmigłowiec szybciej przetransportuje rannego do specjalistycznej jednostki szpitalnej. Strażacy zabezpieczyli lądowisko na polu i wspólnie pomogli ratownikom medycznym przetransportować rannego do helikoptera.

Michał Czubak

fot. PSP Radziejów

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. czerwiec 2024 06:21