fot. KPP Pińczów
StoryEditorPOLICJA

Traktorzysta na bani wiózł na przyczepce niemowlę we wózku i 2-latka na rękach kobiety

10.10.2023., 08:30h
Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się traktorzysta i towarzysząca mu kobieta. Ten pierwszy prowadził pojazd po alkoholu, ta druga mu towarzyszyły z dziećmi.

Pińczów. Traktorzysta na bani przewoził dzieci na przyczepie ciągnika rolniczego

W piątkowe popołudnie, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Działoszycach dokonali zatrzymania 62-letniego kierowcy ciągnika rolniczego. Powodem kontroli drogowej było przewożenie w przyczepie ciągnika rolniczego osób, które nie powinny się tam znajdować.

Policjanci obligatoryjnie sprawdzili stan trzeźwości, który wykazał, że 62-latek z powiatu miechowskiego miał ponad 1,6 promila alkoholu we krwi. To jednak nie koniec nieprawidłowości. Policjanci ustalili, że mężczyzna wcześniej otrzymał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów za podobne wykroczenia.

Nieodpowiedzialne zachowanie traktorzysty i towarzyszących mu osób

Traktorzysta przewoził młodą kobietę oraz jej dwoje dzieci, w wieku roku i 2 lat, na przyczepce ciągnika przez co najmniej kilka kilometrów. Młodsze dziecko znajdowało się w wózku, a starsze spędzało podróż na rękach matki.

Matka dzieci trafi przed sąd. Podobnie jak traktorzysta

Policja zdecydowała się skierować do sądu rodzinnego sprawę młodej matki. Zachowanie kobiety zdaniem policji naraziło małe dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Natomiast traktorzysta będzie odpowiadał za jazdę po alkoholu oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Michał Czubak

fot. KPP Pińczów

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. maj 2024 21:18