Ciągnik nie przetrwał zderzenia z ciężarówką.fot. Mazowiecka Policja
StoryEditorwypadek

Ursus C-330 zmasakrowany przez TIR-a. Ciągnik złamał się na pół [FOTO]

02.07.2024., 11:00h
W miejscowości Długołęka Wielka (woj. mazowieckie) doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Wstępne ustalenia policji wskazują, że przyczyną wypadku było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Maków Mazowiecki. Zderzenie ciągnika z samochodem ciężarowym

Wypadek miał miejsce, gdy 75-letni kierujący traktorem marki Ursus, mieszkaniec Długołęki Wielkiej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu samochodem ciężarowym marki Volvo z naczepą, którym kierował 41-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego.

Na miejsce zdarzenia natychmiast przybyły służby ratunkowe. Kierujący traktorem został zabrany do szpitala, jednak na szczęście nie odniósł obrażeń zagrażających jego życiu i zdrowiu. Badanie alkomatem wykazało, że obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

image
FOTO: fot. Mazowiecka Policja

Apel policji

Policja apeluje o zachowanie ostrożności na drogach, szczególnie w miejscach, gdzie często dochodzi do wymuszeń pierwszeństwa. -  Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to obok nadmiernej prędkości najczęstsza przyczyna wypadków i kolizji na drogach naszego powiatu. Dlatego też apelujemy do kierujących, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy - przekazuje podkom. Monika Winnik z mazowieckiej policji.

Michał Czubak

fot. Mazowiecka Policja

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. lipiec 2024 01:25