Zakłady Ursusa znowu nie zostały sprzedane. Jak poinformowała kancelaria syndyka masy upadłości, nie było nawet czego otwierać, bo na zakup zakładów nikt nie był chętny.top agrar Polska
StoryEditorUrsus

Ursus produkuje nowy model, ale czy syndyk znajdzie nowego inwestora?

24.06.2024., 16:30h
Zakłady Ursusa znowu nie zostały sprzedane. Jak poinformowała kancelaria syndyka masy upadłości, nie było nawet czego otwierać, bo na zakup zakładów nikt nie był chętny.

Ursus wciąż w upadłości

Od roku 2021 spółka Ursus jest postawiona w stan upadłości. Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje dotyczące losów legendarnych zakładów. W marcu br. odbył się przetarg na sprzedaż przedsiębiorstwa, który nie przyniósł skutku. Wówczas przedmiotem oferty przetargowej było całe przedsiębiorstwo o wartości szacunkowej równej 124 mln zł.

Niedługo po nieudanym przetargu okazało się, że zakłady Ursusa w Dobrym Mieście i Lublinie nadal funkcjonują, a ich pracownicy składają nowe modele wersji C-325, która lada dzień miała trafić do przedsprzedaży. I tak też się stało. Najnowsze Ursusy są ciągnikami stworzonymi do pracy w sadzie i kosztują ok. 58 tys. zł brutto.

W maju br. syndyk masy upadłości Ursus S.A. Paweł Głodek ponownie ogłosił przetarg na zakup przedsiębiorstwa. Tym razem zakłady miały zostać sprzedane za 99 mln zł.

Nie było chętnych na zakup Ursusa

20 czerwca br. w kancelarii prawnej RESIST Rezanko Sitek Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Spółka Partnerska z siedzibą w Warszawie miał odbyć się kolejny przetarg na sprzedaż zakładów. Jak się jednak okazuje, do otwarcia kopert nie doszło, bo nie było czego otwierać. Z informacji przekazanych przez kancelarię syndyka masy upadłości wynika, że nikt nie zgłosił się do licytacji.

Kiedy kolejny przetarg na zakup Ursusa?

Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się kolejny przetarg na sprzedaż Ursusa. Informacje na ten temat mają być na bieżąco publikowane na stronie KGS Restrukturyzacje. 

Oprac. Justyna Czupryniak

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. lipiec 2024 12:10