fot. wiecbork112.pl
StoryEditorWYPADEK

Wypadek ciągnika i osobówki pod Nakłem. Toyota z dzieckiem dachowała

25.09.2023., 07:40h
W niedzielę, 24 września wczesnym rankiem na drodze krajowej nr 10 w Mrozowie doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym.

Nakło. Wypadek z udziałem ciągnika rolniczego i samochodu osobowego

Do zderzenia pojazdów doszło w minioną niedzielę około godziny 10. Gdy na miejsce dojechały pierwsze służby, zastały drogę całkowicie zablokowaną przez ciągnik rolniczy oraz samochód osobowy w przydrożnym rowie. Auto znajdowało się na dachu.

Osobówka z dzieckiem dachowała. Kto zawinił?

Gdy na miejsce dotarli policjanci, rozpoczęli oni ustalanie okoliczności zderzenia pojazdów. Z ich informacji wynika, że kierowca ciągnika rolniczego z przyczepą, 24-letni mieszkaniec gminy Łobżenica, nie sprawdził dokładnie, czy może bezpiecznie dokonać manewru skrętu w lewo. To spowodowało zderzenie z samochodem marki Toyota RAV4, którego kierowca próbował w tym samym czasie wyprzedzać. W wyniku uderzenia samochód Toyota zjechał na pobocze i dachował.

Dwie osoby zabrane do szpitala

Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Kobieta i dziecko, będący pasażerami w samochodzie Toyota, zostali przewiezieni do szpitala. Od obrażeń ciała będzie zależało, czy zdarzenie będzie przez policję rozpatrywane, jako wypadek czy jako kolizja. To też będzie miało znaczenie w kwestii kary dla sprawcy.

Michał Czubak

fot. arch. wiecbork112.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
01. grudzień 2023 17:11