fot. Lubelska Policja
StoryEditorPOLICJA

Zalany w sztok traktorzysta wpadł Ursusem wprost na policjanta. Jaka kara mu grozi?

17.05.2023., 08:00h
Ursus na poboczu zwrócił uwagę policjanta po służbie, który zainteresował się niecodziennym widokiem. Policyjny „nos” nie zawiódł mundurowego – traktorzysta był kompletnie pijany.

Złotoria. Ursus na poboczu zwrócił uwagę policji

Zdarzenie drogowe miało miejsce 15 maja w Złotorii (woj. podlaskie). Policjant po służbie jadąc wspólnie z pasażerem zauważyli Ursusa, który wyjechał z bocznej drogi, a następnie zatrzymał się na poboczu. - Policjant zawrócił i zatrzymał się przy stojącym ciągniku, w którym siedział nie tylko kierowca ale również pasażer. Gdy dzielnicowy podszedł do niego, wyczuł alkohol. Wtedy wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę – przekazuje rzecznik białostockiej policji.

Wezwany na miejsce patrol policji zbadał trzeźwość kierującego Ursusem. Traktorzysta był pijany.

- Badanie na zawartość alkoholu w organizmie kierowcy. Okazało się, że 38-latek miał 4 promile alkoholu i nie miał uprawnień do kierowania ciągnikiem – dodaje policja.

Mężczyzna teraz stanie przed sądem.

Słomniki. Ciągnik zablokował krajową „siódemkę”

Również 15 maja, ale w innej części kraju, bo w Słomnikach (woj. małopolskie) miało miejsce zdarzenie z udziałem ciągnika rolniczego. Traktor zablokował drogę krajową nr 7. Zdarzenie okazało się jedynie kolizją, bez osób poszkodowanych, ale co kierowcy swoje musieli wystać, to się nie odstanie.

Na drodze przewrócił się ciągnik rolniczy. Traktor wywrócił się na jego jeden z boków. Jak informuje Patrol998-Małopolska, w wyniku zdarzenia nikt nie został ranny.

Michał Czubak

fot. ilustrujące/arch. policja.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. lipiec 2024 03:52