StoryEditorCBA

Ziemia rolna za łapówkę! Ile urzędnik KOWR wziął w łapę?

20.02.2024., 07:30h
Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Szczecinie zatrzymali urzędnika Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który został przyłapany na czerpaniu z korzyści majątkowej w zamian za udzielenie zgody na transakcję zbycia nieruchomości rolnej.

Urzędnik KOWR „sprzedał” się za... 5 tys. zł

Albo grubo, albo wcale. Urzędnik KOWR chyba tego nie znał, bo „sprzedał” się za 5 tys. zł. Tak wynika z komunikatu CBA, którzy w biurze terenowym w Warszawie zatrzymali skorumpowanego urzędnika. 

- Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Szczecinie podjęli czynności niecierpiące zwłoki i dokonali zatrzymania trzech mężczyzn na terenie województwa mazowieckiego w związku z przyjęciem korzyści majątkowej w kwocie 5 000,00 zł przez urzędnika Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa – Oddział Terenowy w Warszawie w zamian za podjęcie się pośrednictwa w załatwieniu sprawy dwóch braci, polegającej na uzyskaniu zgody na sprzedaż nieruchomości rolnej - podaje biuro prasowe CBA.

Zatrzymani przyznali się do winy

Wszyscy podejrzani przyznali się do zarzucanych czynów. W związku z tym prokurator nie wnioskował o izolacyjne środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec podejrzanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policji, zakazu kontaktowania się z innymi podejrzanymi w sprawie oraz w przypadku urzędnika – zawieszenie w czynnościach służbowych.

Zabezpieczenie mienia na poczet przyszłych kar

W trakcie przeszukań udało się zabezpieczyć środki finansowe o łącznej wartości 120 000,00 złotych, 5 000,00 dolarów amerykańskich oraz 10 000,00 euro. W samochodzie urzędnika KOWR znaleziono natomiast wspomniane 5 tys. zł łapówki.

Michał Czubak

fot. ilustracyjne/CBA

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. kwiecień 2024 05:00