StoryEditorwypadki

Zderzenie vana z ciągnikiem. Zetor pękł na pół. Kto zawinił?

26.03.2020., 13:03h
Traktorzysta z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Policja z Kętrzyna wyjaśnia dokładne okoliczności zderzenia Zetora z mercedesem. Jak doszło do zderzenia pojazdów?

Kętrzyn: W Pieckowie Zetor złamał się w pół po tym, jak wjechał w niego mercedes

17 marca na drodze wojewódzkiej 594 w miejscowości Pieckowo w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie kętrzyńskim, w gminie Reszel doszło do zderzenia ciągnika rolniczego marki Zetor i mercedesa typu van. Jedna osoba wymagała pomocy medycznej. To traktorzysta, którego pojazd po zderzeniu złamał się w pół.

Zderzenie na skrzyżowaniu

Do zderzenia pojazdów doszło na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z drogą gruntową. Oba pojazdy jechały w tym samym kierunku, w pewnym momencie jednak się zderzyły. Choć zderzenie wyglądało groźnie, ostatecznie zakończyło się na niegroźnych obrażeniach u kierującego ciągnikiem rolniczym. Mężczyzna po zbadaniu w szpitalu został zwolniony do domu.

Wg wstępnych informacji do zderzenia doszło podczas manewru wyprzedzania. Mercedes wyprzedzał Zetora, a w tym momencie kierujący ciągnikiem chciał wykonać manewr skrętu w lewo w drogę gruntową.

Michał Czubak
fot. OSP Reszel
źródło: OSP Reszel; PSP Kętrzyn
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
06. czerwiec 2023 16:33