StoryEditorWiadomości rolnicze

Zgadnij ile waży ładowarka podnosząca TPR i wygraj ją w naszym konkursie!

04.05.2022., 08:05h
Weidemann Hoftrac 1390 jest główną nagrodą w konkursie "Rolnik – zawód wielkiej wagi" organizowanym przez Polskie Wydawnictwo Rolnicze, wydawcę "Tygodnika Poradnika Rolniczego". Aby mieć szansę w nim wygrać trzeba podać, m.in. ile ważyła ładowarka wraz z paletą wypełnioną czasopismami wydawanymi przez PWR. 

Jak wygrać ładowarkę Weidemann Hoftrac 1390?

Ładowarkę Weidemann Hoftrac 1390 zdobędzie ten uczestnik konkursu, który poda precyzyjną wagę ładowarki wraz z paletą czasopism lub będzie najbliżej podania prawidłowej wagi oraz wymyśli najciekawsze, zdaniem jury, hasło promujące dowolny, wybrany przez siebie, tytuł Polskiego Wydawnictwa Rolniczego.

Do wygrania najnowszy model ładowarki przegubowej Weidemann

Weidemann Hoftrac 1390 to kompaktowa ładowarka przegubowa. Jej maksymalny promień skrętu to 3 m. Maszyna może podnieść ładunek nawet 2 t. Wysokość uniesienia łyżki, w zależności od wyposażenia, to 2,66–2,88 m. Ładowarka może być wyposażona w trzy warianty silników Yanmar o mocy 25, 45,3 oraz 54,5 KM.

Producent oferuje wiele dodatkowych opcji. Precyzyjne oszacowanie wagi ładowarki i jej ładunku może okazać się łatwe tylko pozornie. Weidemann, jako ciężar roboczy (standard) modelu 1390 podaje 2750–3200 kg w jego oficjalnej specyfikacji, która przedstawia parametry techniczne maszyny. Rubryka oznaczona jest gwiazdką, która oznacza „z opcjonalnym wyposażeniem (duży silnik, kabina itd.)”. Trudność polega więc na tym, że przy określaniu wagi trzeba uwzględnić kilka różnych elementów. Dla ułatwienia zabawy możemy podać nie wagę, lecz moc silnika.

Weidemann Hoftrac 1390 to najmniejszy model z naszych największych, jaki mamy w ofercie. Na polskim rynku jest on oferowany od roku. Dostępne są trzy wersje silnikowe. Ten który prezentujemy jako nagrodę w konkursie, ma jednostkę napędową o mocy 25 KM – mówi Paweł Suchocki, szef działu rolnego Weidemann Polska.

Jak oszacować wagę ładowarki i czasopism rolniczych?

Przy szacowaniu wagi trzeba też uwzględnić, między innymi, ciężar będącego na wyposażeniu narzędzia, a więc wideł do palet, oraz zapełnienie zbiornika na paliwo. Według danych producenta może on zmieścić 50 l oleju napędowego. Z kolei pojemność układu hydraulicznego to 30 l.

W środę 20 kwietnia w siedzibie Weidemann Polska w Toruniu odbyło się oficjalne ważenie ładowarki, która podniosła paletę wypełnioną egzemplarzami „Tygodnika Poradnika Rolniczego”, miesięcznika „Elita” oraz pozostałych tytułów prasowych wydawanych przez PWR. Dla jeszcze większego ułatwienia możemy podać, że Weidemann 1390 przed wjazdem na wagę był tankowany. Nie możemy jednak zdradzić, ile litrów oleju napędowego wlano do zbiornika. Zadaniem uczestników konkursu jest także ustalenie wagi palety oraz znajdujących się na niej czasopism.

– Weidemann 1390 ma elektroniczny napęd jazdy ecDrive (Electronic Control Drive). Oferuje on cztery tryby. Automatyczny dba o uzyskanie zwyczajowe 100% mocy. W trybie eco po osiągnięciu żądanej prędkości jazdy prędkość obrotowa silnika jest redukowana do 2200 obr./min, co pozwala zarówno na zmniejszenie hałasu, jak i oszczędność paliwa. Dwa pozostałe tryby są specjalnie przeznaczone do użycia osprzętu dodatkowego obsługiwanego hydraulicznie lub do optymalnego wykonania cyklu ładowania Y – wymienia Paweł Suchocki.

Dla Czytelników Tygonika Poradnika Rolniczego jest dodatkowa nagroda: zbiornik na RSM) od Swimera

Redakcja każdego tytułu PWR przyzna także swoją nagrodę za drugie miejsce – dla osoby, która oszacowała prawidłową wagę lub była najbliżej poprawnego wyniku i, zdaniem jury, wymyśliła najciekawsze hasło promocyjne dla konkretnego tytułu. Dla Czytelników TPR został przygotowany zbiornik do nawozów płynnych (RSM) o pojemności 22 000 l marki Swimer.

Formularz zgłoszeniowy można wypełniać poprzez stronę: konkurs.pwr.agro.pl.

Zgłoszenia są przyjmowane do końca sierpnia 2022 roku. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbędzie się podczas tegorocznych targów Agro Show w Bednarach. 

Tomasz Ślęzak

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
26. luty 2024 04:20