Rolnik wyjechal w pole ciagnikiem z plugiem. Zostal przygnieciony przez traktor
StoryEditorWypadki

ZGINĘŁO dwóch rolników. Jeden został przygnieciony przez ładowarkę, drugi przez ciągnik

10.01.2022., 16:01h
Dwaj rolnicy w dwóch różnych częściach kraju ponieśli śmierć. W obu przypadkach zostali przygnieceni przez maszyny rolnicze. Oba zdarzenia mają również więcej podobieństw.

Włocławek. 61-latek przygnieciony przez ładowarkę

W powiecie lipnowskim (woj. kujawsko-pomorskie) 4 stycznia miał miejsce nieszczęśliwy wypadek. W wyniku wywrotki ładowarki na miejscu śmierć poniósł kierujący nim 61-latek. Służby informację o zdarzeniu otrzymały około godziny 21.

Ratownicy walczyli jeszcze o życie mężczyzny, ale nie udało mu się przywrócić funkcji życiowych.

Zdynia. 69-latek znaleziony martwy pod ciągnikiem

Drugi zdarzenie zakończone śmiercią rolnika miało miejsce 8 stycznia około godziny 16.30. Służby zostały poinformowane o mężczyźnie przygniecionym przez ciągnik rolniczy. Pierwsi ratownicy z OSP Zdynia i OSP Gładyszów rozpoczęli reanimację 69-latka, ale i także i w tym przypadku nie przyniosła ona zamierzonego skutku.

Lekarz z pogotowia stwierdził zgon.

Wspólny mianownik obu zdarzeń

W obu przypadkach poszkodowani rolnicy pracowali sami i w obu także ich ciała znaleźli ich bliscy, którzy zaniepokojeni długą nieobecnością rolników, postanowili ich szukać. Faktycznie znaleźli ich tam, gdzie mieli pracować, ale od wystąpienia wypadku ze skutkiem śmiertelnym do odnalezienia ciał minęło zbyt wiele czasu, żeby akcje ratownicze zakończyły się sukcesem.

Dlatego lepiej nie pracować w pojedynkę, tylko mieć osoby do pomocy, które w razie sytuacji zagrożenia zareagują błyskawicznie i pomoc nadejdzie szybciej. W końcu przy ratowaniu życia liczą się sekundy, które w wielu przypadkach mogą okazać się być tymi na wagę złota.

Michał Czubak
fot ilustrujące arch. policji

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
06. grudzień 2023 19:41