StoryEditorPieniądze dla rolnika

Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze – czy faktura uproszczona wystarczy do uzyskania dopłat?

16.12.2020., 16:12h
Na kilku stacjach benzynowych pojawiły się informacje, że faktura uproszczona (paragon z NIP) jest podstawą do odliczania i zwrotu podatku. Czy tak jest faktycznie? Jeżeli tak, to co musi znaleźć się na fakturze za zakup paliwa?

Izby Rolnicze pytają się o formalności dotyczące zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze

Z podobnymi pytaniami dotyczącymi faktury za paliwo rolnicze rolnicy z Wielkopolski zaczęli zwracać się także do izb rolniczych. Żeby rozwiać wątpliwości gospodarzy Elżbieta Bryl, kierowniczka Biura Powiatowego Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Koninie wysłała do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi pismo z prośbą o wyjaśnienie tej sytuacji.
W odpowiedzi Agnieszka Jamiołkowska, zastępca dyrektora Departamentu Wsparcia Rolników z resortu rolnictwa napisała, że każdy rolnik ubiegający się o zwrot podatku akcyzowego zawartego w paliwie rolniczym powinien złożyć do gminy odpowiedni wniosek oraz dołączyć faktury albo ich kopie, stanowiące dowód zakupu oleju napędowego za okres 6 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku o zwrot podatku.

Co musi znaleźć się na fakturze, aby rolnik uzyskał zwrot akcyzy za paliwo rolnicze?

Pytanie tylko jakie informacje muszą widnieć na fakturze, aby urzędnicy mogli ją uznać za podstawę do naliczania zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze.
Zdaniem przedstawicielki ministerstwa rolnictwa, zgodnie z art. 106e ust. 1 ustawy z...
Pozostało 78% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 05:17