StoryEditorŻycie wsi

Jak można zapewnić dzieciom rozrywkę na wsi?

08.03.2020., 01:03h
Jak można spędzić ferie zimowe? Raczej nie pojeździ się na łyżwach ani na sankach. Ale można zrobić coś, co też podgrzeje atmosferę. Ot, chociażby świeczki. Taką rozrywkę proponowało niedawno stowarzyszenie KOT dzieciom z gminy Tuczno pod Wałczem.

Klub Otwartej Twórczości

Słoik, szklana czarka albo miseczka. Kawałek sznurka, patyczek i knotek. A potem parafinowa „zupa”. Tyle wystarczy, żeby zrobić świeczkę. Stać na to każdego, nawet kilkulatka. Marzena Domańska i Sylwia Sikorska z Klubu Otwartej Twórczości z Tuczna uczyły niedawno w bibliotece miejskiej wyrobu świec.

Parafina z cynamonem

Tu się rozpuszcza parafinę. Kupujemy ją w postaci sypkiej, w kilogramowych workach, w Internecie, na stronie „Zrób mydełko”. Rozpuszczamy ją w garnku, zamienia się w oleisty płyn. Do tego mamy barwniki i zapachy, oczywiście z certyfikatem. Nie uczulają, nie są szkodliwe. I w taki prosty sposób można sobie skomponować superświeczki. Palą się długo i pięknie pachną! – opowiada Sylwia.

Sprawdzam woreczek z aromatami. Jest opium i wanilia. Cynamon i landrynka. Truskawka i owoce leśne albo kokos i czekolada. A z barwników – zieleń, granat, fiolet, czerwień.


Robienie świeczek to nie tylko zabawa z zapachami i kolorami, ale też ćwiczenie sprawności manualnej
  • Robienie świeczek to nie tylko zabawa z zapachami i kolorami, ale też ćwiczenie sprawności manualnej. Ciekła parafina może przybrać każdy kolor
Jak zrobić świeczkę? Bardzo prosto. Tuczeńskie animatorki znalazły patent – ...
Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Tygodnik Poradnik Rolniczy
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. listopad 2023 02:56