StoryEditorKGW

KGW Lawenda Widuchowa nie mają czasu na nudę

01.11.2020., 14:11h
Już potrafią napisać projekt w konkursie z dotacjami od marszałka województwa. Ale czują, że na Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – popularne FIO – jeszcze je nie stać. Mówią, że rozmowa z nami zainspirowała je. A my podsunęliśmy im pomysł na kolejne działanie. Tak pierwsze kroki stawia KGW Lawenda z Widuchowej pod Gryfinem.

Wcześniej była nuda, teraz jest KGW Lawenda

Ktoś chory, ktoś na kwarantannie, przez chwilę lepiej się nie spotykać. Dlatego umawiamy się na rozmowę w Internecie. Izabela Karapulka, przewodnicząca Lawendy, informuje mnie z dużym wyprzedzeniem, że założyła już na Messengerze "pokój". Ruszamy w samo południe. Na ekranie komputera mam trzy okienka. W jednym Iza z mamą Teodorą. W drugim – Marta. W trzecim Ewa – sołtyska Widuchowej, Danuta i Alicja. Wszystkie siedzą w swoich domach, ot, takie zalety nowych technologii.

Wcześniej były nudy. A teraz coś się wreszcie dzieje, przychodzi do nas nawet dużo młodych dziewczyn – zaczyna Ewa.

Dwa razy zawiązane

Jak w wielu miejscach, po kole w Widuchowej przez lata krążyło tylko wspomnienie. Od lat za to działały OSP i klub sportowy, w którym od jakiegoś czasu za pieniądze marszałkowskie w ramach programu Społecznik Iza organizowała zajęcia dla mieszkańców. W zeszłym roku zaproponowała nawet warsztaty pod hasłem "Babskie sprawy", w ramach których odbyło się między innymi spotkanie z panią coach, która uczyła jak rozmawiać z dziećmi. Aż w 2018 roku pojawiła się ustawa o kołach. W gminie oprócz Lawendy powst...
Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Tygodnik Poradnik Rolniczy
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
07. czerwiec 2023 01:07