Szkolenie w województwie łódzkimEFRWP
StoryEditorWIEŚ

Jak tworzyć i realizować projekt dla KGW i organizacji wiejskich?

16.12.2023., 11:00h
Red. TPRRed. TPR
Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w okresie od października do listopada 2023 roku zorganizowała cykl dwudniowych szkoleń dla aktywnych kobiet z KGW lub innych organizacji społecznych i pozarządowych w pięciu województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, świętokrzyskim i małopolskim.

KGW aktywnie się szkoliły

Celem szkoleń było wzmacnianie potencjału kobiet w rozwoju lokalnej społeczności poprzez przekazanie wiedzy i nabycie umiejętności z zakresu myślenia projektowego, pisania wnios­ków i pozyskiwania funduszy oraz identyfikacji potencjału lokalnej społeczności i tworzenia strategii promocji produktu.

KGW Haneczki:

– Szkolenie dało nam dużą dawkę wiedzy, a w głowach mamy pełno pomysłów, które będziemy starały się realizować oraz przekazywać dalej.

W ramach szkoleń uczestniczki poznały podstawy myślenia projektowego, zasady pisania wniosków o dofinansowanie, m.in. określania wizji i strategii działania, w tym w zakresie produktów lokalnych, harmonogramu, przygotowania budżetu projektu oraz określania celów i efektów działań. Podczas zajęć omówione zostały także zagadnienia dotyczące partnerstwa projektowego i źródeł pozyskiwania funduszy dla organizacji.

Uczestniczka szkolenia w województwie łódzkim:

– Superatmosfera, wspaniałe osoby, mnóstwo ważnych i ciekawych informacji niezbędnych do stworzenia skutecznego wniosku. Bardzo dziękuję za możliwość skorzystania ze szkolenia.

Cenna wymiana doświadczeń pomiędzy Kołami Gospodyń Wiejskich

Szkolenia były także doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i nawiązywania współpracy pomiędzy organizacjami, w których działają uczestniczki spotkań. Program szkoleniowy został opracowany tak, aby umożliwić uczestniczkom zdobycie nowych kompetencji oraz poczucia większej pewności siebie. Zdobytą podczas warsztatów wiedzę uczestniczki będą mogły zastosować w praktyce, a przez to odważniej działać samodzielnie, skutecznie i aktywnie, rozwijając się oraz realizując projekty społeczne. W szkoleniach w edycji jesiennej wzięło udział ponad 120 kobiet, a od początku roku w 13 szkoleniach ponad 420 kobiet.

Aleksandra Chomik, trenerka:

– Realizacja warsztatów w cyklu szkoleniowym „ABC tworzenia, pisania i realizacji projektów” pokazuje, że w kobietach na wsi tkwi niesamowity potencjał. To one są siłą wsi. Ich wrażliwość na potrzeby społeczności lokalnych, otwartość na podejmowanie działań na rzecz innych świadczą o tym, że naprawdę warto je wspierać, inwestować w nie czas i pieniądze, bo to wspaniała lokata, która będzie rozkwitała. Myślę, że to szkolenie po raz kolejny pokazało,
jak ważne jest, by sieciować kobiety, budować okazje
do nawiązywania współpracy oraz pokazywać możliwości –
bo chęci do zmieniania otoczenia na lepsze już są.

Red.

fot. EFRW

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. kwiecień 2024 16:43